Masażer łechtaczki to prosty i popularny gadżet erotyczny cieszący się coraz większym zainteresowaniem wśród kobiet. Jeśli planujesz zakup owego urządzenia dla siebie lub swojej partnerki, warto wcześniej zdobyć parę podstawowych informacji na temat jego budowy i sposobu działania. Znajomość typów dostępnych masażerów i wiedza o tym, na co zwracać uwagę przy zakupie, pozwoli z łatwością wybrać model, który spełni oczekiwania użytkowniczki. 

 

Spis treści: 

Korzyści stosowania urządzenia

Cechy modelu wibracyjnego

Właściwości modelu bezdotykowego

 

Co daje stosowanie masażera łechtaczki? 

Masażer łechtaczki to urządzenie, które ma wiele zalet. Choć czasy traktowania masturbacji jako czynności zakazanej dawno już minęły, wciąż mamy niewielką wiedzę na temat korzyści, jakie niesie za sobą regularne jej stosowanie. W związku z tym satysfakcja, jaką możemy osiągnąć przy użyciu różnego rodzaju urządzeń, obarczona jest pewną dozą niepewności i poczucia winy. Tymczasem psychologowie i lekarze zgadzają się, że ludzie, którzy regularnie poświęcają czas na erotyczny kontakt z samym sobą, są bardziej odporni psychicznie i zwyczajnie zdrowsi.

Czynniki psychologiczne 

Orgazm osiągnięty poprzez stymulację pochwy jest niezwykłym przeżyciem. Wielu kobietom trudno jednak go osiągnąć bez regularnych ćwiczeń. Natura wyposażyła nas za to w pewien magiczny punkt, dzięki któremu osiągnięcie satysfakcji seksualnej jest znacznie prostsze – łechtaczkę. Warto zaznaczyć, że orgazm osiągany przy stymulacji łechtaczki bynajmniej nie jest inny niż orgazm osiągnięty poprzez pełną penetrację. Różni się jedynie umiejscowieniem głównych doznań. Co więcej, przy odpowiednim połączeniu gadżetów erotycznych, zabawy tego rodzaju mogą ułatwić osiąganie orgazmów na dwa sposoby. Niektórzy seksuolodzy zalecają zabawę przy użyciu masażera kobietom, które mają trudności z osiągnięciem orgazmu inną metodą. Taka stymulacja, połączona z fantazjowaniem o pełnym stosunku, umożliwia powstanie w mózgu kobiety pozytywnych skojarzeń z tematyką, która dotąd raczej ją zniechęcała. Na kolejnym etapie wystarczy uzupełnić asortyment zabawek o wibrator, który wsuwamy do pochwy blisko momentu spełnienia. W ten sposób uruchamiamy kolejne połacie naszej seksualnej fantazji i otwieramy nasze ciało i umysł na doznania, o jakich do tej pory nie ośmieliłybyśmy się pomyśleć.

Wpływ na fizjologię 

Regularne stymulowanie łechtaczki poprawia jej ukrwienie. Co za tym idzie, staje się ona bardziej wrażliwa na dotyk i zdolna do współpracy przy realizowaniu naszych seksualnych dążeń. Warto przy tym pamiętać, że na zewnątrz widzimy tylko niewielką jej część – pobudzona może osiągnąć nawet 9 cm długości, ale większa jej część znajduje się wewnątrz ciała kobiety, wywierając nacisk na pochwę i zwiększając jej wrażliwość. Nie trzeba więc stymulować kobiety od wewnątrz, by spowodować taki sam efekt jak w przypadku stosunku. Regularna masturbacja przy użyciu masażera, choć zdaje się skupiać w jednym punkcie, ma wpływ na całe ciało kobiety. W łechtaczce znajduje się bowiem nie tylko dwa razy więcej zakończeń nerwowych niż w męskim penisie, ale też ogromna ilość receptorów, których działanie uwalnia hormony mające niepodważalny wpływ na kobiecy orgazm. Paradoksalnie można powiedzieć, że wyćwiczona łechtaczka zapewni mocniejsze reakcje na stymulację wszystkich stref erogennych kobiecego ciała.

Jaki model wybrać? 

Wiadomo, że zakupiony przyrząd powinien być zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny. Zanim jednak rozejrzymy się za konkretnym modelem, musimy wiedzieć, jakiego typu urządzenia poszukujemy. Ze względu na sposób ich działania, urządzenia można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: masażery wibracyjne oraz bezdotykowe.

Wibrujący masażer Jimmyjane Form 2             Masażer bezdotykowy Satisfyer Pro Penguin

 

Czym wyróżnia się wibracyjny masażer do łechtaczki? 

Wibracyjny masażer do łechtaczki działa poprzez wprawianie łechtaczki w szybki ruch. Powstałe w tym momencie uczucie tarcia i ucisku może być dodatkowo potęgowane poprzez nacisk dłoni, w której trzymamy przyrząd. Masażery tego rodzaju swoim sposobem działania nie różnią się od wibratorów, jednak mają inny kształt. Zwykle ma on dość prostą formę, ewentualnie z niewielkim wgłębieniem na łechtaczkę. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się masażery dyskretne, przypominające szminkę lub małą puderniczkę. Z drugiej strony mamy do czynienia z szeroką gamą masażerów wibracyjnych, pozwalających na stymulację łechtaczki z dwóch stron jednocześnie dzięki budowie przywodzącej na myśl królicze uszy.

Cechy dobrego urządzenia 

Kupując masażer wibracyjny sprawdźmy najpierw, z jakiego materiału został wykonany. Ponieważ jest gadżetem kontaktowym nie może powodować uczuleń i podrażnień. Powinien być również łatwy do mycia. Najlepiej sprawdzają się urządzenia pokryte silikonem medycznym, który jest wodoodporny, aksamitny i gładki w dotyku, a przy tym hipoalergiczny.
 
Innym ważnym czynnikiem jest intensywność wibracji – niektóre kobiety mają tak wrażliwą łechtaczkę, że silniejsza stymulacja zamiast przyjemności, może sprawiać im ból. W takim wypadku warto wybrać model z regulacją intensywności wibracji. Zyskamy także dzięki temu możliwość stopniowego zwiększania doznań, co samo w sobie może się okazać niezwykle podniecające. Podobną rolę pełni też funkcja regulowania rytmu wibracji.
 
Nie każdy masażer nadaje się też do zabaw w wannie. Jeśli więc marzy wam się długa i relaksująca kąpiel z nowym gadżetem, to warto wybrać model wodoodporny.

Jakie właściwości posiada bezdotykowy masażer łechtaczki? 

Dostępne w naszym sklepie powietrzne masażery łechtaczki, zwane także bezdotykowymi, działają na zupełnie innej zasadzie niż masażery wibracyjne. W niektórych urządzeniach orgazm następuje w wyniku działania na łechtaczkę fal ssących. Używanie nieco bardziej budżetowych modeli polega na umieszczeniu urządzenia tak, by łechtaczka znalazła się dokładnie pośrodku zaznaczonego wgłębienia, jednak w żaden sposób nie dotykała żadnej części gadżetu. Po uruchomieniu resztę pracy wykona za nas zasysane powietrze. Opinie użytkowniczek jasno wskazują, że jest to technologia przełomowa i daje dostęp do nieznanych wcześniej doznań.

U nas znajdziesz coś dla siebie 

Stymulatory powietrzne zamiast efektu ssania wykorzystują uderzenia powietrza o łechtaczkę powstałe w wyniku ruchów delikatnej membrany umieszczonej na końcu dedykowanego otworu. Znajdziesz je u nas w różnych wariantach.


>> Czytaj pikantne
opowiadania erotyczne <<