Wibrator punktu G jest obowiązkowym dodatkiem do każdej kolekcji erotycznych zabawek. Jeżeli nie próbowałaś jeszcze tego rodzaju stymulacji, to ten gadżet stworzy Ci kolejną okazję do odkrywania swojego ciała. Sprawdzi się zarówno do zabaw solo, jak i we dwoje. Dowiedz się więcej, aby dobrać zabawkę, która spełni Twoje oczekiwania i zapewni Ci fantastyczny orgazm.

 >> Zobacz pikantne opowiadanie "Mój pierwszy raz z wibratorem"
i poznaj pierwszą przygodę naszej bohaterki z tym gadżetem <<

Spis treści

 Charakterystyka

 Rodzaje gadżetu

 Jak dobrać zabawkę?

 Bezpieczeństwo stosowania

 Opis działania


Wibrator do stymulacji punktu G, czyli sprzęt do zadań specjalnych

Wibrator do punktu G, jak sama nazwa wskazuje, służy do stymulacji punktu G. Pobudzanie tego zbitka zakończeń nerwowych, znajdującego się na przedniej ścianie pochwy, doprowadza do spektakularnego orgazmu, któremu może towarzyszyć kobiecy wytrysk. Wiele kobiet określa ten orgazm jako obejmujący całe ciało. Umiejscowienie punktu G sprawia, że jego stymulacja w trakcie stosunku może nie być taka prosta ze względu na kształt penisa i fakt, że penetracja jest głębsza niż lokalizacja tej wrażliwej strefy. Właśnie dlatego gadżet do stymulacji punktu G można poznać po charakterystycznym kształcie. W przeciwieństwie do klasycznego wibratora ma on mniej lub bardziej zakrzywiony kształt i większą główkę. Kolejną różnicą jest umieszczenie silniczka. W tej zabawce najczęściej znajduje się on w samej główce, a nie w podstawie. Pobudzanie punktu G nie wymaga głębokiej penetracji i musisz pamiętać o tym, że to urządzenie do niej nie służy.

Charakterystyka

Dobra zabawka do punktu G, oprócz odpowiedniego kształtu i umiejscowienia silniczka, powinna mieć jeszcze inne cechy, dzięki którym zadziała i będzie wygodna w korzystaniu.
  • moc: w pobudzaniu punktu G słabo sprawdzą się wibracje o wysokiej częstotliwości – te lepiej działają zewnętrznie na łechtaczkę. Wewnątrz ciała lepiej przenoszą się wibracje o niskiej częstotliwości, pobudzające wewnętrzną część łechtaczki i zakończenia nerwowe na przedniej ścianie pochwy;
  • sposób ładowania: musisz pamiętać, że gadżety na baterie zazwyczaj mają mniejszą moc, niż te, które można ładować. A skoro o moc głównie chodzi, postaw na zabawkę z akumulatorami.
  • wodoodporność: jeżeli masz do wyboru zabawkę wodoodporną i taką odporną na zachlapanie, wybierz tę pierwszą. Będzie bardziej uniwersalna i łatwiejsza w konserwacji.
  • łatwość użycia: dobierz gadżet z takim panelem sterowania, który będzie łatwy w obsłudze. Niezamierzona zmiana trybu wibracji i zbyt długie próby powrotu do ulubionych ustawień to nie jest to, na czym chcesz się skupić podczas erotycznych eksploracji.
                Wibrator do puntu G Nomi Tang Tease                 Wibrator Lelo Isla Vibrator Black       

Poznaj rodzaje wibratorów do punktu G. Wibracje to nie wszystko!

Każda kobieta ma inne ciało i inne preferencje dotyczące pieszczot. Zabawka, która sprawdzi się u koleżanki, niekoniecznie może być dobra dla Ciebie. Na szczęście na rynku jest ogromny wybór wibratorów z każdej kategorii. Czym więc różnią się między sobą te, które mają pieścić Twój punkt G? Poniżej przedstawiamy kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę:
  • wygięcie: ze względu na różnice anatomiczne między kobietami, u jednych sprawdzą się zabawki z lekko zgiętą główką, inne będą potrzebowały takiej, która cała jest wygięta w literę C;
  • kształt główki: do wyboru są te bardziej podłużne i te kuliste; ciekawe doznania może też zapewnić ścięty kształt główki;
  • sposób użycia: tu również w zależności od preferencji znajdziesz gadżety, które najlepiej działają, kiedy po prostu włoży się je do pochwy, jak i takie, które dostarczają dodatkowych wrażeń dzięki obracaniu (asymetryczny kształt!) lub poruszaniu;
  • dodatkowe funkcje: tak samo jak klasyczne wibratory również te przeznaczone do punktu G mogą występować w wersji z dodatkową nakładką pieszczącą łechtaczkę.

Który będzie dobry dla mnie?

Żeby dobrze dobrać gadżet dla siebie, musisz znać odpowiedź na dwa pytania. Po pierwsze zastanów się, jaki rodzaj pieszczot sprawia Ci przyjemność i w jaki sposób lubisz być pieszczona. Jeżeli lubisz intensywną stymulację i kontrolę nad sytuacją, wybierz zabawkę o dużej mocy, którą sama będziesz przykładać w odpowiednie miejsce z siłą, jaka Ci odpowiada. Jeżeli wolisz bardziej statyczną symulację, wybierz gadżet, który wymaga od Ciebie tylko włożenia go w odpowiednie miejsce.
Drugim pytaniem, na które musisz sobie odpowiedzieć, jest to, czy wiesz, jak głęboko znajduje się Twój punkt G. Wsuwając pace do pochwy i zginając je w stronę brzucha powinnaś poczuć w pewnym momencie parcie na pęcherz - to właśnie to miejsce! W poszukiwaniach punktu G może też pomóc klasyczny wibrator lub dildo. Jeżeli punkt G znajduje się płytko - wybierz mało zakrzywioną zabawkę. Jeżeli głęboko, postaw na te gadżety, które mają kształt litery C.

Jak dokładnie działa wibrator do stymulacji punktu G?

Jak już wspomniano wcześniej, przeznaczony jest do stymulacji zakończeń nerwowych znajdujących się w przedniej ściany pochwy, na głębokości od 5 do 8 cm od jej wejścia. Zakrzywienie gadżetu ułatwia zarówno znalezienie tego miejsca jak i jego stymulację. W przeciwieństwie do łechtaczki, pieszczenie punktu G wymaga dosłownie więcej mocy, stąd wibratory te zazwyczaj zapewniają naprawdę mocne wibracje.
Podczas pieszczenia punktu G wiele kobiet doświadcza uczucia parcia na pęcherz - jest to całkowicie normalne. Stymulacja punktu G może, choć nie musi, doprowadzić do kobiecego wytrysku, który z oddawaniem moczu nie ma nic wspólnego - warto mieć jednak świadomość, co może się stać z ciałem podczas takiej stymulacji.

Co jeszcze można zrobić?

Ze względu na oczywistą funkcjonalność gadżetu, jaką są wibracje, z powodzeniem można go użyć również do pobudzania stref erogennych na całym ciele, w tym clitoris. Jednak ze względu na moc zabawki, o ile nie jesteś miłośniczką naprawdę mocnej stymulacji, masuj raczej okolice wulwy; wibracje i tak przeniosą się na łechtaczkę.

Bezpieczeństwo i higiena

Tak jak w przypadku wszystkich zabawek erotycznych również w przypadku wibratorów do stymulacji punktu G bezpieczeństwo to podstawa. Zwróć uwagę na materiał, z którego zrobiona jest zabawka. Te bezpieczne dla Twojego ciała będą zrobione z medycznego silikonu, tworzywa ABS lub stali chirurgicznej. Unikaj gadżetów zrobionych z żelu - mogą ulec uszkodzeniu i część może zostać wewnątrz Twojego ciała. W przypadku elementów metalowych z metalu innego niż stal chirurgiczna, ryzykujesz reakcją alergiczną.
W trakcie używania, zabawki niezależnie od tego, czy będziesz to robić solo, czy z partnerem/partnerką, użyj lubrykantu. Zabawa na sucho nie tylko nie będzie przyjemna, ale może skończyć się otarciami. Ze względu na bezpieczeństwo zabawki użyj lubrykantu na bazie wody; przy stosowaniu lubrykantów na bazie silikonu lub oleju zabawka może ulec uszkodzeniu (lubrykant może wejść w reakcję z zewnętrznym materiałem zabawki i rozpuścić go).
Pamiętaj, że każdy gadżet należy po użyciu dokładnie umyć. Najlepiej sprawdzi się specjalny środek do mycia zabawek erotycznych. W przypadku braku takiego użyj ciepłej wody i mydła, a po umyciu dodatkowo zdezynfekuj zabawkę.

Zakup wibratora do stymulacji punktu G zdecydowanie daje szansę na eksplorację nowych obszarów przyjemności i doznań. Nieważne, czy znasz już dobrze swoje ciało, czy dopiero je odkrywasz.

>> Zobacz pikantne opowiadanie "Mój pierwszy raz z wibratorem"
i poznaj pierwszą przygodę naszej bohaterki z tym gadżetem <<