Stymulator prostaty to urządzenie, które pozwala na szybkie zlokalizowanie prostaty i dokładny jej masaż. To idealny gadżet zarówno do samodzielnej zabawy, jak i wspólnych igraszek. Dzięki stymulatorowi prostaty urozmaicisz swoje życie seksualne i odkryjesz orgazm silniejszy niż kiedykolwiek.

PROSTATA - MĘSKI PUNKT G

Stymulator prostaty to sprzęt, którym wykonasz masaż zapewniający niesamowitą rozkosz. A czym właściwie jest prostata? Niestety, mnóstwo osób słysząc ten termin nadal utożsamia go z niebezpieczną chorobą. Nic bardziej mylnego. Prostatę posiada każdy mężczyzna i jest to bardzo ważny narząd w męskim organizmie. Prostata, zwana również sterczem lub gruczołem krokowym, to element należący do układu moczowo - płciowego. Znajduje się w miednicy mniejszej, tuż pod pęcherzem moczowym, natomiast z drugiej strony przywiera do ściany odbytu. Wielkość prostaty zmienia się wraz z wiekiem, a jej kształt zazwyczaj porównywany jest do orzecha włoskiego.
Rolą prostaty jest produkcja płynu o białawym odcieniu, który wchodzi w skład męskiej spermy. Wydzielina ta umożliwia transport plemników i pełni dla nich funkcje odżywcze. Gruczoł krokowy jest otoczony mięśniami, które podczas orgazmu kurczą się i dochodzi do ejakulacji.
Prostata to nie tylko narząd pełniący ważne zadanie w funkcjonowaniu organizmu, to także element, który odpowiednio stymulowany przynosi ogromne doznania erotyczne. Nie bez powodu prostata bywa nazywana „męskim punktem G” lub po prostu „punktem P”.

JAK WYKONAĆ MASAŻ PROSTATY?

Masaż prostaty polega na stymulacji gruczołu krokowego. Można do tego użyć palca i delikatny, ale rytmiczny sposób ugniatać okolice krocza pomiędzy moszną a odbytem. Zdecydowanie lepiej radzą sobie z tym specjalne stymulatory prostaty. Regularne masowanie prostaty niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych m.in. zmniejsza ryzyko zapalenia gruczołu krokowego, poprawia krążenie, reguluje pracę prostaty oraz poprawia erekcję.
Oprócz wymienionych korzyści zdrowotnych, masaż prostaty może być źródłem niesamowitych przeżyć erotycznych. Według wielu mężczyzn odpowiedni masaż prostaty zapewnia zarówno intensywny, jak i długi orgazm.

JAK UŻYWAĆ MASAŻERA PROSTATY?

Stymulatora prostaty można używać w różny sposób. Jest świetnym gadżetem nie tylko dla singli, ale i dla par, które chcą wnieść do swojej sypialni odrobinę świeżości. Stymulator będzie odpowiedni zarówno do samodzielnych zabaw, jak i do pieszczenia przez partnerkę. Jeżeli używasz go sam, to nałóż odpowiedni lubrykant na masażer i wsuń gadżet do odbytu. Możesz skupić się wyłącznie na przyjemności płynącej ze stymulowania prostaty lub dodatkowo pieścić swoje jądra czy penisa. Jeśli towarzyszy ci partnerka to warto, by zaczęła od zewnętrznego pieszczenia krocza, jąder i penisa, a potem przeszła do masowania prostaty za pomocą stymulatora. Podczas zabawy partnerka może kontynuować drugą ręką pieszczoty penisa i jąder lub przejść do seksu oralnego. Całość możecie zakończyć tradycyjnym stosunkiem. Tak naprawdę ogranicza was tylko wyobraźnia i wzajemne zaufanie. Jeżeli jest to wasz pierwszy raz z tego typu gadżetem to nie wszystko musi pójść idealnie. Najważniejsza jest komunikacja i sygnalizowanie partnerce, czy pieszczoty sprawiają Ci przyjemność.

JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY MODEL?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli profesjonalnych masażerów do prostaty. Różnią się one m.in. kształtem, wielkością, materiałem, z którego są wykonane oraz ceną.

Stymulatory prostaty możemy podzielić na dwie główne kategorie. Pierwsza z nich to stymulatory z wibracjami. Oprócz ucisku wywieranego na prostatę dodatkowo stymulują ją wibracjami, które pozwalają na osiągnięcie maksymalnego stanu ekstazy i przyjemności. 

wibrator prostaty
Drugi rodzaj, to stymulatory bez wibracji. Stymulują prostatę za pomocą wygiętego kształtu, nie oznacza to jednak, że są mniej skuteczne niż stymulatory z wibracjami. Stymulatory mogą mieć różne kształty. Najczęściej spotykane są modele z anatomiczną, wyprofilowaną formą umożliwiającą łatwą i dokładną lokalizację punktu P. Oprócz podstawowego kształtu znaleźć można stymulatory z dodatkowymi wypustkami, zaokrągleniami czy zgrubieniami, a wszystko po to, by jeszcze bardziej spotęgować rozkosz i niesamowite doznania. Istnieją również modele, które posiadają dodatkowy element umożliwiający jednoczesne masowanie prostaty od wewnątrz oraz krocza od zewnątrz.
stymulator prostaty bez wibracjiSkoro dostępnych jest tyle rodzajów stymulatorów, to jak wybrać najlepszy model dla siebie? Warto zwrócić uwagę na kilka aspektów:
  • Materiał – stymulator powinien być wykonany z bezpiecznych i łatwych w utrzymaniu w czystości materiałów np. z silikonu medycznego lub ABS;
  • Jakość wykonania – warto, by masażer był wodoodporny i szczelny, ponieważ ułatwi to czyszczenie urządzenia i zapobiegnie zalaniu;
  • Kształt – kształt stymulatora zależy głównie od osobistych preferencji osoby go użytkującej. Jeśli jest to twój pierwszy gadżet tego typu postaw na klasyczny, wyprofilowany kształt ułatwiający znalezienie punktu P;
  • Wielkość – tak jak w przypadku kształtu, wielkość stymulatora to osobista preferencja. Na początek warto wybrać mniejszy model o mniejszej średnicy.

JAK BEZPIECZNIE UŻYWAĆ WIBRATORÓW PROSTATY?

Przed zabawą stymulatorem warto odpowiednio się przygotować. Przede wszystkim należy dobrze się wypróżnić. Można też wykonać lewatywę, aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu i ewentualnego zabrudzenia gadżetu fekaliami.
Odbyt to bardzo wrażliwa część ciała, dlatego należy obchodzić się z nim delikatnie. Podczas zabawy z zabawkami analnymi trzeba korzystać z żeli analnych, ponieważ odbyt nie nawilża się samoczynnie. Brak lubrykantu może powodować obtarcia, podrażnienia i ból zamiast przyjemności.
Po każdej zabawie należy dokładnie umyć stymulator za pomocą ciepłej wody i mydła oraz zdezynfekować go. Można użyć także specjalnego płynu do czyszczenia zabawek erotycznych. Aby uniknąć namnażania się bakterii, gadżety tego typu powinno przechowywać się w czystym i suchym miejscu.
Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo nie należy używać zabawek zepsutych, uszkodzonych, czy z pęknięta powierzchnią.