Seks analny dla wielu wciąż stanowi przeciętną łóżkową atrakcję. Kobiety często wyrażają niezadowolenie z tego rodzaju pieszczot, a mężczyznom - w przeważającej części - kojarzy się z taką formą aktywności seksualnej, którą preferują tylko homoseksualiści. Dlaczego jesteśmy tak bardzo anty wobec stosunku analnego?

CZY PÓJŚCIE NA ŻYWIOŁ W SEKSIE ANALNYM TO DOBRY POMYSŁ?

Kreatywność, żywiołowość i spontaniczność to niewątpliwie cechy bardzo pożądane w trakcie łóżkowych zabaw, jednak nie zawsze wpływa to pozytywnie na nasze odczucia. W przypadku seksu analnego pełna penetracja przy pierwszej próbie może skutkować nieprzyjemnymi doznaniami, które w perspektywie zniechęcają do ponownych prób. Odbyt jest miejscem wyjątkowo unerwionym co dostarcza nam wielu przyjemnych doznań. Dzieję się tak tylko pod warunkiem, że wiemy jak się do tego zabrać i nie spieszymy się w jego odkrywaniu. Intesywna penetracja tego miejsca już przy pierwszym podejściu, często sprawia ból lub powoduje bolesne otarcia. Warto więc zadbać o odpowiednie przygotowanie do tej formy seksu. Dzięki temu stosunek analny pozwoli nam cieszyć się przyjemnością

CZY ORGAZM W SEKSIE ANALNYM JEST MOŻLIWY?

To prawda! Boimy się seksu analnego także dlatego, że wydaje nam się dawać po prostu niewiele przyjemności. Okazuje się, że podczas tej formy stosunku można przeżyć orgazm - głównie dlatego, że partner może uderzyć w punkt G z innej niż dotychczas strony. Aby podnieść szanse na szczytowanie w trakcie tego rodzaju seksu ważna jest odpowiednia komunikacja z partnerem – jeśli odczuwamy ból i zagryzamy zęby, nic z tego nie będzie. Warto też zapewnić sobie dodatkowe stymulanty w postaci długiej gry wstępnej i pieszczot innych części ciała w trakcie stosunku.


anal

CZY STOSUNEK ANALNY JEST NIEHIGIENICZY I NIENATURALNY?

Wiele osób wzbrania się przed seksem analnym z uwagi na to, że odbyt kojarzy im się tylko z fekaliami. Skojarzenie to jest naturalne, jednak technicznie ma niewiele wspólnego z prawdą! Odbyt jest tak skonstruowany, że resztki kału, których się obawiamy występują tam w mikroskopijnych ilościach. Mimo to, higiena przy seksie analnym odgrywa kluczową rolę. Bardzo ważnym jest, aby przed stosunkiem dokładnie umyć okolice odbytu. Niektórzy preferują także domowe lewatywy przed tego rodzaju aktywnością seksualną, ale nie jest to absolutna konieczność. Pamiętajcie także, że jeśli zamierzacie przechodzić z normalnej penetracji do penetracji analnej - lub odwrotnie - koniecznie przemyjcie penisa i/lub zmieńcie kondom. To samo dotyczy Waszych rąk czy palców. Jest to ważne z uwagi na duże ryzyko zakażenia różnymi bakteriami.

JAK ZACZĄĆ?

Nieprzyjemne doświadczenia związane z seksem analnym płyną często z nieumiejętnych prób. Dlatego tak istotnym jest, żeby się nie spieszyć i zacząć od drobnych pieszczot tych okolic. Mięśnie odbytu nie są tak elastyczne jak mięśnie pochwy – potrzebują więc nieco więcej czasu aby dostosować się do wprowadzanych zmian. Nie wolno zapominać o odpowiednim lubrykancie. W tym miejscu – w przeciwieństwie do pochwy - śluz nie jest produkowany, dlatego stosunek analny bez nawilżenia bardzo często sprawia ból. Warto przy pierwszych podejściach używać języka (tzw. rimming), palców lub innych, niewielkich zabawek erotycznych, jak np. zabawki analne w naszym sklepie. W miarę upływu czasu - jeśli tylko trochę poćwiczycie - taka forma aktywności seksualnej zacznie Wam sprawiać coraz więcej przyjemności. A jeśli chcecie bliżej zapoznać się z gadżetami analnymi i wybrać coś dla siebie na dobry początek zachęcamy do lektury o tym, jak używać korka analnego, jak wybrać masażer prostaty lub jak używać koralików analnych do wzmocnienia orgazmu.

PRAKTYKA CZYNI MISTRZA

Pamiętacie, jak to było z Waszym partnerem na początku? Nie zawsze seks od razu jest idealny, często fajerwerki pojawiają się po czasie. Seks analny to nadal seks, dlatego docieranie się, praktykowanie i próbowanie stanowi nieodłączny element drogi do osiągnięcia wspólnej satysfakcji. Nie bójcie się tylko dlatego, że Waszą koleżankę to bolało – zamiast tego powymieniajcie się uwagami, doświadczeniami i pomysłami. A potem to samo zróbcie z partnerem, tylko dołóżcie do tego praktykę ;)